Державне підприємство
«Бердянське лісове господарство»

Державне підприємство «Бердянське лісове господарство»

Розташування підприємства, структура

ДП « Бердянське лісове господарство» знаходиться на території Бердянського, Приморського,Чернігівського,Токмацького адміністративних районів та м.Токмак, займає цнтральну та південно-східну частину Запорізької області. Контора лісгоспу розташована в с.Азовське Бердянського району.
До структури ДП «Бердянське лісове господарство» входять сім лісництв – Осипенківське, Бердянське , Андріївське, Ногайське, Маринівське,Чернігівське, Токмацьке лісництва. Загальна площа яких становить 21985,1 га.

Істрорія підприємства

Підприємство створено в 1991 році згідно наказу Міністерства лісового господарства України від 31.10.1991 року № 133 «Про організіційну структуру управління лісовим господарством України», яке входить до сфери управління Запорізького обласного управління лісового господарства. Бердянський лісгосп був організований на базі Бердянської лісомеліоративної станції, яка була створена в 1978 році. В середені 2019 року до ДП «Бердянське лісове господарство» шляхом реорганізації приєднується ДП «Приморське лісове господарство» , тим самим збільшивши лісогосподарську діяльність підприємства.

Площа лісового  фонду

Загальна площа лісового фонду складає близько 21988 тис. гектарів. в тому числі вкрита лісовою рослинністю 10688 тис. гектарів.
В лісовому фонді господарства переважають такі породи як сосна кримська, дуб звичайний, акація біла, в ‘яз дрібнолистний, ясінь, берест, маслинка вузьколистна, тамарикс.
Ліси на території району розташовані нерівномірно, в цілому, невиликими урочищами вздовж річок, долин і представлені прияружними, прибалочними та полезахисними смугами. На ріст і розвиток лісових насаджень негативно впливають пізні весняні та ранні осінні заморозки, періодичні пагубні весняні суховії, високі температури в літній період при нестачі вологи.

Основні напрямки діяльності лісгоспу

Основними напрямками розвитку лісового господарства є збереження і підвищення природоохоронних, захисних, санітарно-гігієнічних та інших функцій лісу, забезпечення деревиною місцевого населення. На теріторіїї лісгоспу є невиличка кількість сільськогосподарських угідь загальна площа котрих складає 100 га.
Господарська діяльність лісгоспу спрямована на збереження, раціональне використання та вирощування високопродуктивних насаджень. Але , перш за все, основним для підприємства є відтворення водоохоронних властивостей лісу, лісовідновлення, лісорозведення, охорона і захист лісу від лісових пожеж і незаконних рубок, охорона мисливської фауни. Полювання носить спортивно-аматорський характер.
З побічних лісових користувань має місце вирощування сільськогосподарських культур (соняшника,озимої пшениці), використання лісових ділянок для мисливського господарства, заготівля новорічних ялинок, плодів шипшини , бояришніку , виробництво віників, господарських мітел.
У розсадниках підприємства вирощується посадковий матеріал декоративних порід листяних і хвойних дерев, плодово-ягідних кущів. Також підприємством надаються послуги з озеленення територій, у період новорічних святпідприємство має можливість проводити обробку хвойних порід дерев спеціальною рідиною від бракон’єрів.

,