Державне підприємство
«Бердянське лісове господарство»

Ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Коса Обіточна»

Приємно провести свій час та насолодитися дивними краєвидами ви зможете у ландшіфтному заказнику загальнодержавного значення «Коса Обіточна», котрий входить до складу природно-заповідного фонду України та охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення й використання.

«Коса Обіточна» це гарне місце для «дикого» відпочинку, є можливість розташуватися там з наметом і насолодитися прозорим морем. З 1980 року «Коса Обіточна» є загальнодержавним ландшафтним заказником  і закрита для масових відвідувачив.

Заказник розташований на території Приморського району Запорізької області , загальна площа заказнику складає 8863 гектара та на 30 км простягається у море . Суходольна частина самої коси займає площу 2210 га Ногайського лісництва державного підприємства «Бердянське лісове господарство», іншу частину Заказника -6653 га складають землі водного фонду, що представлені 1 км акваторії Азовського моря навколо коси Обіточної.

Цей дивний куточок було створено з метою збереження піщаної коси на півничному узбережжі Азовського моря з унікальної водно-болотною і степовою рослинністю з великою кількістю ендемічних видів рослин (цмин щитконосний, пирій подовий, сиренія сиза, люцерна Котова та інші) ,та рослин занесених до Червоної книги України (Ковила Лессінга, Ковила волосиста, Тюльпан Шренка та інші). З фауни наукову цінність представляють кулик-сорока,гадюка степова східна, махаон, білоока чернь та інші види тварин , занесені до Червоної Книги України. Також на Косі можна зустріти диких кабанів, оленей, єнотовидних собак.

Однак, основним завданням Заказника є збереження у природному стані унікальної піщаної коси, водно-болотного угіддя з усім її водно-болотним рослинним та тваринним біорізноманіттям, а так само створення умов для організованного туризму та відпочинку.  

ТАРИФИ

що стягуються з відпочиваючих за надані рекреаційні послуги в

рекреаційній зоні заказника загальнодержавного значення

«КОСА ОБІТОЧНА»

Згідно Наказу ДП «Бердянське лісове господарство

№ 55 від 15.04.2020 року

Нижче зазначені тарифи та розміри зборів з відпочиваючих розроблені із врахуванням  витрат на охорону території заказнику «КОСА ОБІТОЧНА» та її належне утримання протягом року.   Дякуємо за розуміння!

  • Розміри збору за обслуговування автотранспорту, у т.ч. обслуговування автотуристів за світловий день:

                                     – мотоцикли                         –  20 грн.

                                     – легкові автомобілі           –  70 грн.

                                     – мікроавтобуси                  –  100 грн.

                                     – автобуси                             – 200 грн.

  • Розміри збору за обслуговування автотранспорту, у т.ч. обслкговування автотуристів за добу:

                                     – мотоцикли                         –  40 грн.

                                     – легкові автомобілі           –  100 грн.

                                     – мікроавтобуси                  –  200 грн.

                                     – автобуси                             – 400 грн.

  • Екскурсія в заказнику «КОСА ОБІТОЧНА» з 1 люд.-  80 грн.
  • Спортивний та аматорський лов водних біоресурсів з узберіжжя Азовського моря (вудкою, спінінгом з 1 гачком) з 1 люд. за світловий день– 80 грн.

Для піших туристів вхід до заказнику «КОСА ОБІТОЧНА» безкоштовний.

,