Державне підприємство
«Бердянське лісове господарство»

Мисливські угіддя ДП «Бердянське лісове господарство» розташовані у південно-східній частині Запорізької області у Бердянському районі і відносяться до південно- степової лісомисливської зони. Північна межа господарства проходить по межі Бердянського і  Більманського (Куйбишевського) районів, на північному сході угіддя по руслу р.Берди межують з Володарським районом Донецької області ,  на півдні угіддя омиваються Азовським морем.

Площа  мисливських угідь  ДП «Бердянське лісове господарство» складає 18600 га , які  знаходяться на землях Берестівській, Миколаївській, Новопетрівській, Осипенківській та Червонопільській сільрадах. Серед мисливських угідь найбільшу площу займають орні землі (72,8%), дещо меншу- луки (7,3%), ліс листяний- (10,9%), ліс листяний –лісосмуги (1,2%), ліс хвойний(1,7%), болота(3,2%) та водойми (2,9%).

Згідно з лісорослинним районуванням України мисливські угіддя ДП «Бердянське лісове господарство» розташовані у степовій зоні України де панує помірно-континентальний клімат з   переважанням  лучно-степової і степової рослинності.  Ліси на території району розташовані ,в цілому, невеликими урочищами вздовж річок, долин і представлені прияружними, прибалочними та полезахисними смугами. Схили і  края балок засаджені листяними і хвойними породами дерев. Лісистість зони діяльності лісгоспу складає 2,73 %. В цілому рослинність території сприятлива для проживання таких видів тварин як заєць-русак, лисиця, кабан, козуля, сіра куріпка, фазан, перепел.  Більше можливостей мисливець має при полюванні на перелітну пернату дичину , таку як качка, гуска, перепел, вальдшнеп, горлиця звичайна  , оскільки територія всього півдня є місцем міграцій, зимівлі та гніздування різноманітних видів птахів.

У мисливських угіддях значний негативний вплив на різні види дичини спричиняють вовки, лисиці та єнотоподібні собаки так як вони є  розповсюджувачами сказу.   Для поліпшення санітарно-епідеміологічної ситуації  та з метою зменшення негативного впливу хижаків на інші види мисливських тварин, на території господарства проводяться систематичні заходи по скороченню їх чисельності шляхом відстрілу.

Мисливський сезон у господарстві відкривається з середини серпня і триває по лютий місяць включно.

Досвідчені єгеря організують активне і цікаве полювання на пернату дичину (качка, фазан, куріпка, перепел), зайця, кабана, лисицю.

Контакти:

Пєліванов Максим Олександрович – мисливствознавець І категорії- тел. (06153) 9-27-00

,