Державне підприємство
«Бердянське лісове господарство»

Проблема охорони лісів від пожеж – одна з найскладніших, що вирішуються працівниками лісогосподарської галузі. Значному підвищенню пожежної небезпеки сприяє постійне зростання рекреаційного навантаження на ліси. ДП «Бердянський лісгосп» систематично проводить профілактично-роз’яснювальну роботу з населенням стосовно до¬тримання вимог пожежної безпеки у лісах, виявлення порушників цих вимог і притягнення їх до адміністративної відповідальності. Пожежна небезпека в лісових масивах посилюється під впливом людського фактору та погодних умов навесні та в кінці літа. Понад 98 % пожеж виникає з цієї причини. Головною причиною лісових пожеж є порушення вимог пожежної безпеки в лісових масивах у період високої надзвичайної пожежної небезпеки та випалювання рослинності на сільгоспугіддях.
Підприємством у 2020 році здійснено комплекс організаційних та практичних протипожежних заходів:

  • влаштовано 120 кілометрів мінералізованих смуг, проведено догляд за ними в обсязі 919 кілометрів;
  • перекрито 5 позапланових лісових доріг.
    У 2020 році ДП «Бердянське лісове господарство», за рахунок Державного бюджету придбало протипожежне,рятувальне та захисне обладнання на суму 34,0 тис. грн., придбано протипожежні костюми на суму 50,0 тис. грн.
    Гасіння лісових пожеж на початковій стадії здійснюють пожежні наглядачі підприємства,активну участь у гасінні пожеж бере і лісова охорона підприємства. При загрозі виникнення надзвичайної ситуації в період високої пожежної небезпеки до гасіння лісових пожеж залучаються підрозділи ДСНС, облдержадміністрації та інші органи в межах їх компетенції.
,