Державне підприємство
«Бердянське лісове господарство»

Створення нових лісів – одне з головних завдань ДП «Бердянський лісгосп».
Відновлення лісів проводиться як штучним, тобто посадка і природним шляхом.
При складанні проектів лісових культур обов’язковим є врахування лісорослинних і технологічних особливостей кожної окремої лісокультурної площ.
В осені 2020 року підприємством передбачається провести відтворення лісів на площі 100 га. Як правило висаджують такі породи молодих культур, а саме ясен звичайний, акація біла, сосна кримська, дуб звичайний.
На цей час підприємством проведено обробка 100 га грунту під лісові культури , 80 % за рахунок Областного бюджету , 20 % за рахунок Державного бюджету.
Щоб було чим відтворювати лісові насадження лісівниками проведена клопітка праця по збору лісового насіння, бо саме з насіння починається новий ліс.Лісове насіння після ретельного відбору та низки підготовчих процедур попадає у лісові розсадники кожного лісництва підприємства. На сьогоднішній день заготовлено 35 кг лісового насіння.
Діяльність лісівників надзвичайно багатогранна: щоб виростити ліс потрібно зібрати насіння, виростити сіянці, посадити їх на підготовлені ділянки, постійно проводити догляд за лісовими культурами, охороняти їх від хвороб, шкідників, пожеж, самовільних рубок. Отже, осінь для лісівників- це підсумок досягнутого не тільки протягом року, але й підготовка «фундаменту» для успішної роботи у наступному році.

,