Державне підприємство
«Бердянське лісове господарство»

Одним із видів побічного користування у ДП «Бердянський лісгосп» є вирощування малини сорту «Джоан Джей», котра була завезена з Вінницької області та розмножена методом черенкування. На сьогодняшній день робітниками лісгоспу, під крапельним поливом, малина вирощується в Андріївському та Бердянському лісництві.
Сорт малини «Джоан Джей» є ремонтантним , основною перевагою є багаторазове плодоносіння- за один сезон садівник може зібрати кілька врожаїв. Цей сорт вивели десять років тому в Шотландії. Переваги сорту вже оцінили садівники всього світу.
Плоди малини Джоан Джей з’являються в середені липня і продовжують радувати до середини жовтня. Основною перевагою є відсутність колючок на пагонах, ягода солодка, соковита, насичено-малинового аромату. Кущі до 1 м висотою, але потребують підвязки на шпалерах, щоб гілки не зігнулися і не поломалися. Даний сорт стійко переносить посуху та морози без укриття до -15. Кореневої порослі Джоан Джей дає дуже багато, що відмінно для тих хто займається розмноженням або продажу саджанців. Малина потребує нормування кількісті стебел в ряду но плодоносних насаджаннях.Зазвичай робітники лісгоспу залишають 10-12 штук на погонний метр. Якщо грамотно доглядати, то можна збирати з кожного куща до 6 кг, або 18 тонн з 1 га. Бердянський лісгосп чекає на вдалий, солодкий збір врожаю вже на початку серпня.

,