Державне підприємство
«Бердянське лісове господарство»

Січень місяць у лісгоспі це місяць звітів та підведення підсумків за попередній рік. Але після новорічних свят триває робота у лісової охорони лісгоспу. Річ в тому, що одним із актуальних питань осінньо-зимового періоду є опалення власних домівок . Для богатьох мешканців району єдиним його вирішенням є придбання дров. Більшість населення купує дрова, але є громадяни, які обирають незаконний шлях забезпечення дровами. Вони завдають шкоди лісовому господарству і самовільно пиляють дерева на дрова. Незаконним є і перевезення дров без належних документів. Так лісовою охороною ДП «Бердянський лісгосп» було складено три протоколи за незаконне перевезення дров. З метою протидії незаконній вирубці лісу, лісова охорона лісгоспу проводить рейди патрулювання лісів щодо незаконної вирубки деревини. Одним із заходів є перевірка дотримання законності перевезення деревини автомобільним транспортом. Працівники лісгоспу перевіряють у водіїв документацію на перевезення деревини.
ДП «Бердянський лісгосп» попереджає порушників : за незаконну порубку, перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 510 до 1020 гривень. Крім того, лісопорушник відшкодовує нанесені ним збитки лісовому господарству.
Відповідо до статті 246 Кримінального кодексу України за незаконну порубку лісу визначені такі покарання: штраф – від 17000 до 25500 гривень. Або арешт на термін до шести місяців, або обмеження волі на термін до трьох років, або позбавлення волі на термін до трьох років з конфіскацією незаконно добутого.
Додатково повідомляємо, що придбання незаконно здобутого також тягне за собою відповідальність!

,