Державне підприємство
«Бердянське лісове господарство»

Лісові пожежі – лихо, яке останніми тижнями наносить нашій землі значних втрат. На сьогодні підприємствами лісової галузі вже ліквідовано 613 лісових пожеж, якими знищені або пошкоджені лісові насадження на площі понад 1100 га, що втричі більше за показники відповідного періоду минулого року. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.
Він також зазначив, що зросла кількість пожеж з великою площею загоряння. Так наприклад, на Житомирщині локалізовано 13 великих пожеж, які виникли протягом 3-7 квітня, орієнтовною площею майже 1,7 тис. га. У локалізації пожеж задіяно більше 200 чоловік особового складу ДСНС, які борються з вогнем спільно з більше 1000 працівників державної лісової охорони.
За словами Андрія Заблоцького, досвід останніх днів показав – що зусиль, які ми докладаємо для локалізації та гасіння пожеж замало. Для ефективного гасіння пожеж та їх запобіганню, необхідна модернізація державної лісової охорони, збільшення штату та оновлення технічних засобів та техніки.
«Тому, мною, як Головою Державного агентства лісових ресурсів України, ініційоване звернення до Кабінету Міністрів України з проханням надати допомогу лісовому господарству України у важкий час і зберегти ліси задля майбутніх поколінь», – зазначив він.
Саме зараз на час пожежонебезпечного періоду, який до речі почався 1 квітня, пропонуємо за умови настання найвищого класу пожежної небезпеки заборонити відвідування лісів і в’їзд до них автомобільного транспорту та інших механізмів за винятком тих, що використовуються для потреб лісового господарства.
«Розуміємо, що зараз всі сили направлені на боротьбу з коронавірусом. Однак просимо ініціювати внесення змін до Державного бюджету щодо відновлення фінансування для здійснення протипожежних заходів, охорони лісів від пожеж та оперативного гасіння лісових пожеж», – написав Голова Держлісагентства.
Також необхідно звернутися до органів місцевого самоврядування з пропозицією передбачити виділення у 2020 та наступних роках коштів з обласних фондів охорони навколишнього природного середовища на проведення першочергових протипожежних заходів та придбання протипожежного обладнання, як це здійснюється у Полтавській та Дніпропетровській областях.

,